Łowisko Trzy Jeziora zostało utworzone w 2013 roku przez trójkę przyjaciół, pasjonatów wędkarstwa, z myślą o tym, aby było to miejsce dla osób, dla których wędkarstwo to coś więcej niż tylko pasja.

Łowisko Trzy Jeziora składa się z trzech odrębnych dzikich jezior o różnej charakterystyce wędkarskiej. Niezwykłym atutem Łowiska jest to, że wszystkie trzy jeziora znajdują się blisko siebie, a wykupione zezwolenie na amatorski połów ryb uprawnia do wędkowania na wszystkich trzech akwenach. Dzięki temu poranek można spędzić na zasadzkach karpiowych na Jeziorze Kowal, popołudnie na połowach pięknych linów z Jeziora Bagiennego, a wieczór przeznaczyć na spining na Jeziorze Dudylany –Lipowym.

Wszystkie trzy akweny są sukcesywnie, corocznie zarybiane takimi gatunkami jak: karp, lin, złoty karaś, leszcz, szczupak czy węgorz, a co najważniejsze, jeziora wolne są od jakichkolwiek połowów rybackich. Naszym założeniem było stworzenie jezior przeznaczonych tylko i wyłącznie pod amatorski połów ryb, czyli wędkarstwo. Oprócz inwestycji w rybostan bardzo duży nacisk kładziemy na polepszanie infrastruktury wędkarskiej, w tym budowę nowoczesnych i wygodnych pomostów wędkarskich, koszy na śmieci czy parkingów. W przeciągu kilku lat chcemy, aby Łowisko Trzy Jeziora było idealnym miejscem do uprawiania naszego hobby, jakim jest wędkarstwo, a rybostan wód Łowiska był słynny na całą Polskę.


JEZIORO KOWAL

Jest to jezioro o powierzchni 5,25 h i jest ono najbardziej zróżnicowane pod względem głębokości. Północna oraz zachodnia część jeziora jest płytsza, bo mająca około 1,5 m głębokości i porośnięta dość mocno rdestnicą. Natomiast południowa i wschodnia część jeziora jest już znacznie głębsza a średnia głębokość wynosi od 2 m
do miejscami nawet 7 m.
Jezioro Kowal jest uznawane przez wiele osób za jedno z najładniejszych jezior w okolicy, gdyż posiada bardzo urokliwą linię brzegową a sama woda jest kryształowo czysta.
Nad jezioro zjeżdżają miłośnicy połowu karpia, który występuje na danym akwenie jeszcze dzięki zarybieniom poprzedniego dzierżawcy – PZW. Często łowione okazy mają powyżej 6 kg, a rekordowe sztuki nawet powyżej 10 kg.
Podczas zasiadek karpiowych częstym przyłowem są piękne, złote, jeziorowe leszcze, których waga często oscyluje około 2 kg a także pięknie wybarwione liny. Częstym widokiem na akwenie są również spinningowcy, którym udaje się łowić również okazy szczupaka i okonia.


JEZIORO DUDYLANY

Jest to spore – bo liczące aż 6,36 h – jezioro, do którego prowadzi bardzo malownicza długa aleja lipowa. Stąd też potoczna nazwa tego akwenu jezioro Lipowe – które bardzo często można usłyszeć wśród rozmów wędkarzy.
Jest to dość głęboki akwen, miejscami głębokość sięga nawet 8 m. Na danym jeziorze można łowić wiele gatunków ryb, w tym piękne okazy karpia oraz suma.
Gatunki te zamieszkują Jezioro Dudylany dzięki zarybieniom przeprowadzanym jeszcze przez PZW – będącego poprzednim dzierżawcą jeziora. Innymi gatunkami ryb, które często występują na tym jeziorze to lin, leszcz, płoć a najczęściej łowione są na metodę gruntową lub spławikową.
Jezioro Dudylany jest także bardzo często odwiedzane przez miłośników połowu szczupaka zarówno metodą na żywca czy też spinningową. Okazy szczupaka powyżej 70 cm to wcale nie rzadkość na tym jeziorze.


JEZIORO BAGIENNE

Jest to niewielkie jezioro o powierzchni 3,32 h. Niewielkie nie oznacza wcale najmniej rybne, o czym może świadczyć wielu stałych fanów łowienia na tym pięknym jeziorze.
Średnia głębokość akwenu to od 0,5 m do 2 m. Jezioro posiada bardzo rozwiniętą roślinność, a także piękną pływającą wyspę trzcinową. Takie środowisko stwarza świetne warunki do bytowania wielu rodzimych gatunków ryb.
Gatunkiem dominującym i niekwestionowanym królem tego jeziora jest lin, któremu świetnie odpowiadają takie warunki bytowe. Jeśli lin dobrze żeruje, to złowienie kilku sztuk podczas jednego wypadu to żaden wyczyn. Średnia wielkość tych pięknych ryb to 1-2 kg a zdarzają się także przypadki 3 kg sztuk. Pozostałe gatunki ryb na danym akwenie to wzdręga, karaś, okoń i szczupak.
Przeważające metody połowu na tym jeziorze to spławik i grunt, ze względu na sporą ilość podwodnej roślinności i zaczepów spinningowanie nie przynosi wielkich efektów.